Rychlý kontakt: 596 475 014

Z farmy

 

Je mouka z organicky pěstované tvrdé pšenice farmářský výrobek? Jsou domácí žloutky také farmářský výrobek? Jasně! Pšenice a žloutky dohromady, to je základ našich domácích těstovin z Rodinné manufaktury vyrobených přesně tak, jak je chystají šéfkuchaři ve vyhlášených italských restauracích. Kromě vynikající chuti a přirozeně žluté barvy jsou těstoviny doporučovány také výživovými specialisty. Jsou lehce stravitelné a polysacharidy v nich obsažené se metabolizují postupně.

TAGLIATELLE PASTA

Těmi to všechno začalo. Pořídili jsme si výkonný stroj na výrobu těstovin, přímo z Itálie. Přišla kysna těžká tak, že s ní tři chlapi nemohli hnout. A pak jsme ji zprovoznili a ona vydala první nudle. Ty vypadaly nádherně, ale po usušení se nám rozsypaly na prvočinitele. Nebylo daleko k slzám vzteku, ale pak jsme si řekli, že budeme zkoušet a zkoušet, než vyrobíme takové těstoviny, za které by nás pochválil i kuchař sicilské mafie. Výsledky jsme testovali na sobě a později se receptura ustálila a naše tagliatelle byly k dostání formou nabídky À la carte v restauraci Pasta&Café Romana. Během krátké doby si získaly takový ohlas, že je s láskou vyrábíme i pro domácí využití. Při výrobě používáme nejen prvotřídní suroviny, ale také technologii, kde se výsledný produkt protlačuje skrz bronzový nástavec. To má za následek mnohem drsnější výsledný povrch konkrétního výrobku než u běžných průmyslových těstovin tvarovaných přes silonové pouzdro. Na drsnějším povrchu pak ve finále lépe drží omáčka a celkový vizuální i senzorický dojem z pokrmu pak vychází dramaticky lépe.

SMART PASTA Naturprodukt

Kde by byl pokrok, kdyby nebylo snílků a vizionářů? Kde by byla obranyschopnost organismu, kdyby nebylo přirozených látek podporujících její činnost? A kde by byla radost z jídla, kdyby nemohlo být alespoň trochu prospěšné? Naše Rodiná manufaktura jako první přichází s nabídkou funkční potraviny na bázi těstovin. Aktivní látkou je specifický polysacharid beta-glukan, který je součástí těchto speciálních těstovin. Je chuťově neutrální, takže si zcela jistě pochutnáte. Ale zároveň slouží jako palivo pro makrofágy, první linii obrany vrozené imunity. SMART PASTA Naturprodukt jsou těstoviny vhodné pro všechny věkové kategorie. Také je doporučujeme pro osoby s narušenou imunitou, chronicky nemocné, těžce pracující nebo třeba aktivní sportovce. Zkrátka a dobře – nechte si chutnat!

 

TAGLIATELLE KAKAO Naturprodukt

Sladká varianta těstovin, oblíbená zejména dětmi. Při výrobě používáme stejně kvalitní organickou mouku Molini Pivetti z tvrdé pšenice a vaječné žloutky, ale také vynikající holandské kakao a trochu moučkového cukru. Výsledkem jsou nasládlé těstoviny, které jsou vynikající pro sladkou kuchyni. Naše zkušenost je taková, že jedno ochutnání vás již nepustí a tyhle nudle zkrátka doma budete muset mít.