Rychlý kontakt: 596 475 014

Z chalupy

V návaznosti na dědictví vědomostí, sadů, lesů a luk, zanechané zde našimi předky, přicházíme s produkty, majícími zde rodný list. Valašsko, podhůří Beskyd a slunné stráně mnoha koutů Moravy, tady všude pěstujeme a sbíráme suroviny, které stojí za každou sklenicí nebo lahví kondenzované úrody. Naše produkty z Rodinné manufaktury zrcadlí odpovědnost přístupu a radost z každodenní práce. Práce a úsilí, společné zážitky a technologická virtuozita, to a ještě mnohem více je v pozadí všech lahodných chutí, které vám s láskou předkládáme ke sdílení.

PEČENÝ KEČUP

Maybach mezi kečupy. Je tak hustý, že neteče. Je tak dobrý, že je obtížné se při jídle ubránit slzám dojetí. Je tak vydatný, že by klidně mohla stačit jedna plná lžíce k oblíbeným těstovinám. Ale jedna lžíce nikdy nestačí. Radost z jídla bývá silnější a náš Pečený kečup je ten nejsilnější pokušitel. Jeho vznik je obestřen tajemstvím přesně načasovaných fází nekonečně dlouhé přípravy, ale jedno prozradit můžeme – nedá se ošulit. No a o tom to je.

PEČENÝ KEČUP PÁLIVÝ

Náš Pečený kečup, do kterého se v pravý okamžik výroby implementuje ta správná dávka vlastnoručně vypěstovaného chilli rodu Capsicum chinenses. Není třeba se ale obávat. Chuť je vyvážená a tíhne k vytvoření silné závislosti, jediné závislosti, která v souvislosti s jídlem vyznívá pozitivně.

MERUŇKOVÝ DIP

Zralá meruňka, ztěžklá vláhou a zesládlá sluncem, je něco tak lahodného, co chutná doslova každému. Období meruněk na vrcholu zralosti je poměrně krátké, a proto je nutné ho využít do posledního písmenka. Šetrně vyrobený pikantní meruňkový dip z takového období je něco jiného než obyčejný džem. Když se k němu v závěrečné fázi výroby přidá chilli rodu Capsicum chinenses, pak se ostrost chilli spolu s lahodnou sladkostí meruněk snoubí velmi dobře. Výsledný dip je vynikající k atraktivnímu vyvážení slaných chutí zejména ve studené kuchyni. Uleželý sýr, uzená klobáska, chlebíček se šunkou, tortillové chipsy, to všechno vystřelí do jiných chuťových dimenzí právě díky trošce meruňkového dipu. Vřele doporučujeme všem milovníkům nevšedně pikantních delikates.

ŠVESTKOVÁ SALSA

Nejen povidly živ je člověk, chtělo by se říct. Co jsme řekli o meruňkách, to tady platí v tmavě modrém. Naštěstí pro nás je sezóna švestek za meruňkami pozadu a je možnost se na ni připravit. Napadlo by vás, že švestka se zázvorem, limetkou a trochou podnětného koření dokáže způsobit revoluci v pojetí tohoto tradičního českého ovoce? Pořádná flákota uzeného s hedvábně nadýchaným knedlíčkem a k tomu naše švestková salsa. Jen lehce, ale přesto výrazně. Mana nebeská. Nebo jednohubky, chcete-li antipasti či tapas. Nabodeníčko se sušenou šunkou, dobrým sýrem a třeba olivou. To vše ponořené do naší švestkové salsy a na první pokus pozřené. Někdy ulpí trocha na bradě nebo na košili, ale koho to v tu chvíli zajímá.

MARMØLAADY PRO TATÍNKY

Dostává se Vám do rukou zcela nový produkt z naší Rodinné manufaktury. Sám název by ho mohl klasifikovat jako pochutinu určenou výhradně gentlemanům, ovšem nejedna maminka, babička či prostá dívka si rovněž příjde na své. Naše MARMØLAADY obsahují vybrané a exotické druhy chilli, nad kterými znalec údivem pozdvihne obočí a laik se bude dobrovolně pídit po dalších informacích. Zajímavostí je, že veškeré chilli zde použité pochází výhradně z naší vlastní produkce a je doslova odrazem žhavého slunečného léta. Četnými pokusy na lidských dobrovolnících bylo zjištěno, že naše MARMØLAADY jsou ideální právě pro studenou sekanou, vytaženou z ledničky kolem půlnoci a zkonzumovanou na stojáka u otevřených dvířek, zatímco zbytek rodiny pokojně spí, nic zásadního netuše. Ale ani ve společnosti přátel se MARMØLAADY neztratí, a to díky kapsaicinovým emočním činitelům, které povzbudí konverzaci a radost ze vzájemných prožitků. MARMØLAADY jsou ve výsledku moderním sociálním pokrmem, doslova toužícím po dalším a dalším sdílení.


Doporučené články