Rychlý kontakt: 596 475 014

Walcher – rodinná palírna z Jižního Tyrolska

WALCHER – originální destiláty a likéry nejvyšší kvality z Jižního Tyrolska

V rodinné palírně Walcher, která se nachází v malebném údolí Alto Adige na jižní straně tyrolských Alp, se řemeslu aktuálně věnuje již devátá generace. Likérka zpracovává přednostně místní ovoce, které má díky jedinečnému mikroklimatu i půdnímu podloží vynikající chuť i vůni. Letní dny jsou horké, ale noci díky studenému dechu velehor vždy chladné. Slunečných dní je v této oblasti ročně v průměru 280! Jak říká jeden ze stařešinů rodu, žít v této lokalitě a pracovat v této branži je nejen posláním, ale i obrovskou radostí.

Italové jsou známí tím, že si potrpí na módní styly v oblékání, rychlé vozy a především kvalitní jídlo z těch nejlepších surovin. Ostatně destilační umění rodinného klanu Walcherů je toho dokonalým důkazem. Základem sortimentu palírny Walcher je pálenka z hroznů, v Itálii známá pod názvem Grappa. Ostatně právě vinice jsou v údolí Alto Adige k vidění nejčastěji. K dokonalosti dovedené pradávné umění destilace ve vodní lázni dělá z Grappy od Walcherů stěží popsatelný požitek. Právě z dílny Walcher pak pochází doporučení, že mladá Grappa se musí podávat při teplotě 8 - 10 ° C, kdežto vyzrálá Grappa pak chutná ideálně mezi teplotami 15 - 18 ° C.

Ale značka Walcher samozřejmě není jen Grappa. Proslulý je také jejich Gin, Akvavit, meruňková pálenka a různé druhy likérů, z nichž mandlový je jeden z nejlepších na světě. Nyní díky našemu e-shopu můžete postupně objevovat tajemství chutí produktů Walcher ať již pro vlastní potěšení nebo ve formě originálního prezentu, kterým obdarovanou osobu zaručeně příjemně překvapíte.