Rychlý kontakt: 596 475 014

Vinaři z rodiny Kölbelů

Ochutnali jste již vína značky NATUR?

Již v březnu tohoto roku budou naláhvována vína úrody 2017 z vinařství Rodina Kölbelova. To znamená již brzy! Navíc, když je něco skuteně NATUR, nemůžeme odolat. Měli jsme v nabídce Pasta&Café Romana něco ze starých zásob a během čtrnácti dní bylo vše zkonzumováno. Proto jsme navázali užší spolupráci, podstatně zvedli objednávky a prostě se jen těšíme.

S dobrými víny, která nejsou běžně v nabídce, je to jako na houpačce. Jednu chvíli na trhu jsou, pak zase ne a je třeba čekat na další úrodu. Tady se nic neuspěchá, dokonce ani nedá uprosit, podplatit nebo přinutit. A to je dobře. Protože za každým takovým vínem je příběh konkrétních lidí, kteří od brzkého jara opečovávají vinici, aby na podzim, pokud příroda dovolí, mohlo se sklidit. Takový je i příběh Rodiny Kölbelovy z Kyjova.

Ve třetí generaci po dědovi Arnoštovi a otci Milošovi pokračuje František Kölbel ve vinohradnické a vinařské tradici, kterou se snaží cílevědomě rozvinout a posunout na vyšší příčku. Miloš Kölbel začal v 90. letech vysazovat méně známé a raritní odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet franc, Scheurebe, Kerner, Bouvierovo hrozno, Dunaj, Garanoir, Gamay... František Kölbel na toto pro Moravu netradiční spektrum navázal zpracováním i typičtějších odrůd z rodinných vinohradů v Kyjově (Slíny a Polámané) a nakoupených hroznů z širšího okolí.

Od roku 2015 třetí z generace rodiny Kölbelů rozhodl navázat na dlouholelou rodinnou zkušenost vyrábět vína NATUR, která jsou velmi populární v restauracích a nabízí možnost zákazníkovi ochutnat odrůdové víno, které není ovlivněné žádným přikrášlováním. Již od dovezení hroznů z vinice do sklepa nejsou používány žádné přípravky, které by mohly ovlivnit kvalitu vína. Pro odkalení a zakvašení používáme ušlechtilé kvasinky, které pečlivě vybíráme, aby neovlivnily odrůdovost vína. Po dokvašení vína probíhá míchání na jemných kalech, které zaručí větší plnost v chuti. Z ročníku 2016 a 2017 upozorňujeme na Veltlínské zelené NATUR suché , ZweigeltrebeNATUR teilbarrique a Svatovavřinecké rosé NATUR.

Abychom ale nemuseli čekat na dodávku vín NATUR, plynule zásobujeme náš sklad jakostními víny italskými. Jsou lehká a vytříbené chuti. Již zdaleka neplatí, že bílá se podávají k bílým masům a rybám, červená naopak k sýrům, červeným masům či tyrolské šunce. Mistři vinaři z Toskánska tvrdí, že důležitý je pocit a nálada, která konzumaci provází a stejně tak uvolněně přistupujeme k vínům z i my.

Na zdraví!