Rychlý kontakt: 596 475 014

Rodinná manufaktura

Říká se, že na počátku všeho bylo slovo. Na počátku historie naší Rodinné manufaktury z těch slov byly dvě krátké věty: „Ale no vždyť my to přece také umíme vyrobit. Dál už je to jako v té pohádce – jak řekli, tak udělali... Oprášili jsme zápisky našich prababiček a nepatrně je přizpůsobili dnešním podmínkám. Zkoušeli jsme, vybírali, ladili v malé provozovně v Orlové.  V polovině června 2018 jsme pak připravili první várky bylinkových sirupů již v nových výrobních prostorách v Havířově. Manufaktura, kde je každá fáze výroby v dělných lidských rukách , produkuje nejen ovocné a bylinkové sirupy, ale také pečený kečup, marmelády a džemy, pikantní dipy, sušené ovoce a těstoviny. Každý výrobek je něco jako malý klenot, který opečováváme s důkladností majitelů rodinného stříbra.

Podívejte se nyní na krásné záběry z míst, kde pěstujeme a sbíráme plodiny pro restauraci Pasta&Café Romana a Rodinnou manufakturu, ze které pochází výrazná část artiklů na Rynečku:

 

NAŠE SIRUPY

V návaznosti na dědictví vědomostí, sadů, lesů a luk, zanechané zde našimi předky, přicházíme s produkty, majícími zde rodný list. Valašsko, podhůří Beskyd a slunné stráně mnoha koutů Moravy, tady všude pěstujeme a sbíráme suroviny, které stojí za každou sklenicí nebo lahví kondenzované úrody. Naše sirupy z Rodinné manufaktury zrcadlí odpovědnost přístupu a radost z každodenní práce. Práce a úsilí, společné zážitky a technologická virtuozita, to a ještě mnohem více je pozadí všech lahodných chutí, které vám s láskou předkládáme ke sdílení.

Domácí bylinné sirupy Naturprodukt z Rodinné manufaktury

Unikátní bylinné sirupy jsou vyrobeny podle původních starých receptur, které se v rodině dědí z generace na generaci. Byliny zde používané si pěstujeme buď sami v oblastech, kde nikdy nebyly použity pesticidy a herbicidy, nebo je nakupujeme od prověřených a důvěryhodných dodavatelů. Unikátnost bylinných sirupů z Rodinné manufaktury Naturprodukt spočívá v jejich farmakologické čistotě a originální receptuře bez použití umělých konzervantů, zvýrazňovačů chuti nebo přidaných barviv. Přirozeně nízké pH je samo o sobě zárukou trvanlivosti, ta je ale navíc podpořena pasterací produktu, jakož i citlivým přidáním rostlinných silic, které i v minimálním množství dokáží dlouhodobě zabezpečit antibakteriální odolnost takto ošetřeného výrobku.

Domácí ovocné sirupy Naturprodukt z Rodinné manufaktury

Naše ovocné sirupy úplně nejraději připravujeme ze zralého ovoce z našich sadů a zahrad. Ty si předešlé generace chránily od používání chemických prostředků a my je následujeme.  Sbíráme tedy právě to, co přinese roční úroda. Ostatní ovoce a byliny pak vybíráme právě s ohledem na jejich pěstování a kvalitu od prověřených dodavatelů a používáme jen tu nejvyšší kvalitu. Také příprava, krok za krokem, podporuje čistotu a přirozenost cesty zpracování hotového výrobku. Proto i pro konzervování používáme jak pasterací produktu, tak i rostlinné silice, které i v minimálním množství dokáží dlouhodobě zabezpečit antibakteriální odolnost výrobku. Naše sirupy jsou sladké tak akorát a oblíbily si je  nejen dětmi, ale i jejich rodiče.

Meruňkový dip

Zralá meruňka, ztěžklá vláhou a zesládlá sluncem, je něco tak lahodného, co chutná doslova každému. Období meruněk na vrcholu zralosti je poměrně krátké a proto je nutné ho využít do podledního písmenka. Šetrně vyrobený pikantní meruňkový dip z takového období je něco jiného, než obyčejný džem. Hodí se k atraktivnímu vyvážení slaných chutí zejména ve studené kuchyni. Uleželý sýr, uzená klobáska, chlebíček se šunkou, tortilové chipsy, to všechno vystřelí do jiných chuťových dimenzí právě díky trošce meruňkového dipu. Vřele doporučujeme všem milovníkům lehce pikantních delikates.

Pečený kečup

Maybach mezi kečupy. Je tak hustý, že neteče. Je tak dobrý, že je obtížné se při jídle ubránit slzám dojetí. Je tak vydatný, že by klidně mohla stačit jedna plná lžíce k oblíbeným těstovinám. Ale jedna lžíce nikdy nestačí. Radost z jídla bývá silnější a náš Pečený kečup je ten nejsilnější pokušitel. Jeho vznik je obestřen tajemstvím přesně načasovaných fází nekonečně dlouhé přípravy, ale jedno prozradit můžeme – nedá se ošulit. No a o tom to je!

Pečený kečup pálivý

Náš Pečený kečup, do kterého se v pravý okamžik výroby implementuje ta správná dávka vlastnoručně vypěstovaného chilli rodu capsicum chinenses. Není třeba se ale obávat. Chuť je jen vyvážená a tíhne k vytvoření silné závislosti, jediné závislosti, která v souvislosti s jídlem vyznívá pozitivně.

Švestková salsa

Nejen povidly živ je člověk, chtělo by se říct. Co jsme řekli o meruňkách, to tady platí v tmavě modrém. Naštěstí pro nás je sezóna švestek za meruňkami pozadu a je možnost se na ni připravit. Napadlo by vás, že švestka se zázvorem, limetkou a trochou podnětného koření dokáže způsobit revoluci v pojetí tohoto tradičního českého ovoce? Pořádná flákota uzeného s hedvábně nadýchaným knedlíčkem a k tomu naše švestková salsa. Jen lehce, ale přesto výrazně. Mana nebeská. Nebo jednohubky, chcete-li antipasti či tapas. Nabodeníčko se sušenou šunkou, dobrým sýrem a třeba olivou. To vše ponořené do naší švestkové salsy a na první pokus pozřené. Někdy ulpí trocha na bradě, nebo na košili, ale koho to v tu chvíli zajímá?

MARMØLAADY pro tatínky

Dostává se Vám do rukou zcela nový produkt z naší Rodinné manufaktury. Sám název by ho mohl klasifikovat jako pochutinu určenou výhradně gentlemanům, ovšem nejedna ostrá maminka, babička či prostá dívka si rovněž příjde na své. Naše MARMØLAADY obsahují vybrané a exotické druhy chilli, nad kterými znalec údivem pozdvihne obočí a laik se bude dobrovolně pídit po dalších informacích. Zajímavostí je, že veškeré chilli zde použité, pochází výhradně z naší vlastní produkce a je doslova odrazem žhavého slunečného léta.

Četnými pokusy na lidských dobrovolnících bylo zjištěno, že naše MARMØLAADY jsou ideální právě pro studenou sekanou, vytaženou z ledničky kolem půlnoci a zkonzumovanou na stojáka u otevřených dvířek, zatímco zbytek rodiny pokojně spí, nic zásadního netuše. Ale ani ve společnosti přátel se MARMØLAADY neztratí a to díky kapsaicinovým emočním činitelům, které povzbudí konverzaci a radost ze vzájemných prožitků. MARMØLAADY jsou ve výsledku moderním sociálním pokrmem, doslova toužícím po dalším a dalším sdílení.

 

TAGLIATELLE PASTA Naturprodukt

Pochutnejte si na originálních těstovinách z kvalitní italské mouky Molini Pivetti a domácích žloutků, vyrobených přesně tak, jak je chystají šéfkuchaři ve vyhlášených italských restauracích. Kromě vynikající chuti a přirozeně žluté barvě jsou těstoviny doporučovány také výživovými specialisty.  Jsou lehce stravitelné a polysacharidy v nich obsažené se metabolizují postupně. TAGLIATELLE PASTA Naturprodukt, které byly nejprve k dostání formou nabídky À la Carte v restauraci Pasta&Café Romana, si během krátké doby získaly takový ohlas, že je s láskou vyrábíme i pro domácí využití. Při výrobě používáme nejen prvotřídní suroviny, ale také technologii, kde se výsledný produkt protlačuje skrz bronzový nástavec. To má za následek mnohem drsnější výsledný povrch konkrétního výrobku, než u běžných průmyslových těstovin, tvarovaných přes silonové pouzdro. Na drsnějším povrchu pak ve finále lépe drží omáčka a celkový vizuální i senzorický dojem z pokrmu vychází dramaticky lépe ve prospěch TAGLIATELLE PASTA Naturprodukt.

 

SMART PASTA Naturprodukt

Kde by byl pokrok, kdyby nebylo snílků a vizionářů? Kde by by byla obranyschopnost organismu, kdyby nebylo přirozených látek, podporujících její činnost? A kde by byla radost z jídla, kdyby nemohlo být aspoň trochu prospěšné? Naše Rodiná manufaktura jako první přichází s nabídkou funkční potraviny na bázi těstovin. Aktivní látkou je specifický polysacharid beta-glukan, který je součástí těchto speciálních těstovin. Je chuťově neutrální, takže si zcela jistě pochutnáte. Ale zároveň slouží jako palivo pro makrofágy, první linie obrany vrozené imunity. SMART PASTA Naturprodukt jsou těstoviny vhodné od dětských let až po domov seniorů. Také ji doporučujeme pro osoby s narušenou imunitou, chronicky nemocné, těžce pracující nebo třeba aktivní sportovce. Zkrátka a dobře – nechte si chutnat!

 

TAGLIATELLE KAKAO Naturprodukt

Sladká varianta těstovin, oblíbená zejména dětmi. Při výrobě používáme stejně kvalitní organickou mouku Molini Pivetti z tvrdé pšenice a vaječné žloutky, ale také vynikající holandské kakao a trochu moučkového cukru. Výsledkem jsou nasládlé těstoviny, vynikající pro sladkou kuchyni. O dětech už byla řeč, teď my starší, kterým jde huba šejdrem, sotva se řekne „nudle s tvarohem“, dali byste si? Naše zkušenost je taková, že jedno ochutnání vás již nepustí a tyhle nudle zkrátka doma budete muset mít. Protože – co kdyby?“

 


Doporučené články