Rychlý kontakt: 596 475 014

Příběh Rynečku

Když jsme v polovině roku 2016 ladili koncept restaurace Pasta&Café Romana v Havířově, začali jsme společně pomýšlet na to, že bychom si vedle restaurace rádi otevřeli krámek na způsob farmářské prodejny. Projekt později dostal jméno Ryneček. Mnohé ze surovin, které jsou součástí menu v restauraci, můžete zakoupit právě zde. Jedná se o bylinkové sirupy, mléčné produkty a uzeniny z Tyrolska, ovoce z našeho hospodářství, originální těstoviny Pasta Romana a další produkty od firem, se kterými mnohdy spolupracujeme více než 20 let. Zvlášť zajímavé jsou bylinné a ovocné sirupy, které vyrábíme bez chemické konzervace. Laboratorními rozbory v certifikovaných nezávislých laboratořích jsme zjistili, výsledný produkt je téměř farmaceutické čistoty. Vše jen díky postupu zpracování, kde jsme receptury našich předků ve spolupráci s akademickou půdou modernizovali do dnešní podoby.

 

 

Od původní myšlenky po návrh netradičně a vtipně řešeného interiéru, až po realizaci uplynul sotva rok a obchod byl k 1.11.2017 slavnostně  otevřen. Ve farmářském krámku Ryneček jsme se mimo vlastní produkci rozhodli podpořit také kvalitní dodavatele, které osobně známe. Preferujeme tak naši filozofii osobního doporučení a smysl pro Fair trade. Koneckonců samotná loga PastaCafé Romana (s mlýnkem na těstoviny, coby odkazem na ruční práci) a Rynečku (s ilustrací zemědělské usedlosti, coby základu výroby potravin) v tomto směru hovoří jasně.

Potravinářský rodinný podnik v Havířově – Suché se ruku v ruce s Rynečkem rozjel na plné obrátky, začali jsme v něm mimo sirupy vyrábět také věhlasný pečený kečup, naše manufakturně vyrobené těstoviny, ovocné dipy s chilli nebo bez, jakož i limitovaná množství čajových bylinných směsí pro každodenní popíjení. V Rynečku si na své ale přijdou i bezlepkáři nebo diabetici. Pro ně máme zejména pekárenské výrobky nebo směsi bez lepku, resp. cukru. Součástí prodejní plochy jsou i stojany s kosmetikou a potravinovými doplňky, také vlastní produkce. Rovněž vína i lihoviny od méně známých, přesto však ultimátně kvalitních značek, jsou v úrovni očí.

Zmiňme ještě naše dodavatele z Tyrolska – mlékárnu Seenerai Burgeis a výrobnu uzenin Recla ve stejné oblasti. Sýry a máslo, které produkuje mlékárna a najdete je i v Rynečku, jsou té nejvyšší kvality a to díky šťastnému skotu na vysokohorských pastvinách a staletími cizelovanou technologií zpracování mléka. Také uzeniny Recla (speck, Prager schinken, pancetta, aj.) pocházejí z masa volně chovaného dobytka, jsou jemně kořeněné horskými bylinami a solené jen nezbytně nutným množstvím soli. Procesy zauzování, zrání a sušení na syrovém alpském vzduchu jim dodávají nenapodobitelnou chuť a jemnost, kterou si získávají přízeň gourmetů prakticky celého světa.

V Rynečku dnes lze nakoupit jak pro běžnu denní spotřebu, tak si nechat vyrobit exkluzivní dárkový set na přání. Vždy ale s úsměvem a radostí. I to je součástí naší filozofie.

 


Doporučené články